Lidl leták

Jedním z nejvýznamnějších obchodních řetězců je Lidl, který nabízí potravinářské zboží, potřeby pro domácnost, kancelář, sport, zábavu i kutilství. Kromě značek ověřených prodejců má v prodeji také vlastní značky.

Akční letáky Lidl na tento týden

O akčních letácích Lidl

Akční letáky prodejního řetězce Lidl vycházejí v různých periodách. Záleží na druhu zlevněného zboží. U potravin a drogerie jsou letáky obměňovány každý týden.

Na webu LETAK.info najdete všechny aktuálně platné Lidl letáky na jednom místě. Rozesílku tištěných letáků do schránek v okolí svých prodejen provádí Lidl 1x týdně a najdete je většinou ve čtvrtek nebo v pátek. Ale proč čekat, když to samé najdete u nás hned v den jejich vydání a můžete si je přečíst kdekoliv, kde máte připojení k internetu, tedy ne jen doma. A ještě jednu výhodu jejich elektronické verze mají – u nás najdete i Lidl letáky na příští týden.

Platnost letáků je omezená většinou na týden a to od pondělí do neděle. Výjimky z tohoto pravidla nastávají pravidelně o státních svátcích. Lídl vydává letáky v pondělí a ve čtvrtek (ty vydané ve čtvrtek mají kratší dobu platnosti). Letáky bývají tématicky zaměřené a akce se točí hlavně kolem různých národních kuchyní – v aktuálním lidl letáku tak najdete každý týden nějaké jiné nápady na recepty a zboží které se k nim váže.

Příkladem mohou být tyto akce:

 • Lidl francouzský týden
 • Týden s českou kuchyní
 • Italský týden u nás
 • Velmi oblíbenou akcí je také Lidl retro týden.

Sezónní a tématické letáky Lidl

Lidl samozřejmě reaguje se svou nabídkou i na sezónní zboží a vydává tematické katalogy produktů jako je například velikonoční nabídka nebo vánoční ozdoby. V jednu dobu tak může být platných i více letáků a ne všechny musíte dostat do své schránky. Proto se vyplatí sledovat náš web LETAK.info, jen zde najdete všechny aktuální letáky pohromadě a neuteče vám tak žádná slevová akce.

Obchodní řetězec Lidl vydává akční letáky, ve kterých se zákazníci dozvědí o probíhajících slevách. Letáky Lidl jsou rozdělené tematicky a lze se v nich tedy snadno orientovat.

 • Akční leták Lidl na potravinové a drogistické zboží má většinou platnost jeden týden a poté je vydán nový s aktualizovanou nabídkou.
 • Pokud si tedy nevyberete k momentální nabídky, můžete si počkat na Lidl leták na příští týden.
 • Díky tomu vám už žádná nabízená sleva rozhodně neujde.

S letáky ušetříte

Některé akce, které nabízí leták Lidl, jsou ale pouze ve vybraných prodejnách. Proto je dobré najít si na internetu stránky, které informují o všech slevových akcích. V týdenních akčních letácích se pravidelně objevují nejen základní potraviny, ale také různé delikatesy a netradiční produkty, kterými můžete obohatit své kulinářské umění.

 • Akční ceny vybraných produktů vám mohou významným způsobem ušetřit finanční prostředky.
 • Sledovat Lidl slevové letáky z pohodlí domova je výhodné také z toho důvodu, že můžete jít cíleně koupit určité produkty za zvýhodněné ceny.
 • Každý týden tedy zakoupíte zboží, které je v akci a máte tak jistotu, že budeme mít nejen dostatek zásob, ale také ušetříte.

Další výhodou letáků Lidl je možnost porovnávání cen s ostatními obchody. Je vždy dobré mít přehled o tom, za kolik se konkrétní produkty prodávají v ostatních obchodech. Pravidelným sledováním akčních cen se také zorientujete v tom, jak často se vámi kupované produkty v letácích objevují. Nejvýhodnější je pro porovnání ale využít nějakou službu jako je Kupi.cz. Lidl letak Kupi rozebere na jednotlivé produkty a porovná jejich ceny s osatními obchody.

Leták obchodního řetězce Lídl

Historie obchodního řetězce Lidl

Lidl pochází z Německa a není proto divu, že v mateřské zemi má více než 3 300 jednotlivých prodejen. Tyto prodejny jsou často označovány slovem diskont nebo supermarket. Podle oficiálního popisu se jedná o prodejny potravin a spotřebního či drogistického zboží. Dále nabízející bioprodukty a sortiment mléčných, masných a mražených výrobků, sýrů, tuzemských i zahraničních vín a dalších nápojů. V sortimentu ovšem naleznete také vybavení do domu či bytu, textil, kosmetiku nebo květiny. A aby toho nebylo málo, tak má Lidl také produkty vlastních značek.

Lidl je nejúspěšnější v Evropské unii, ale dohromady působí ve 30 státech v Evropě i v USA. Druhým nejúspěšnějším trhem je pro Lidl Francie, kde má přes 1 500 prodejen.

Komu patří Lidl?

Asi vás nepřekvapí, že tak velký řetězec prodejen vlastní velká firma. Majitelem Lidlu je společnost Lidl & Schwarz-Gruppe. Ta samá společnost provozuje také řetězec hypermarketů Kaufland. Společnost už v roce 1930 založil Josef Schwartz, který celé konsorcium odkázal svému synovi Dietrovi Schwartzovi, mimochodem v současnosti nejbohatšímu Němci.

V ČR začal Lidl působit v roce 2003 a to s pouhými třinácti prodejnami. O dva roky později mu už patřilo 124 prodejen a na začátku roku 2006 měl Lidl prodejnu v každém větším městě a není výjimkou, že Lidl prodejnu najdete v některých městech i dvakrát či třikrát. Expanze to tedy byla extrémně rychlá a zaslouží si naše uznání.

Kde najdete Lidl prodejny?

V Česku má Lidl aktuálně 231 poboček a jejich počet se moc nemění. Češi si Lidl oblíbili a jeho prodejnu proto najdete prakticky po celé ČR. V každém krajském městě a v některých větších městech má Lidl alespoň dvě pobočky. V samotné Praze jich je již 31, v Brně 12 a v Ostravě 7. A všechny prodejny vydávají své letáky. Jejich otevírací doba začíná většinou od sedmi hodin ráno a prodejny zavírají v osm nebo v devět večer. Nakupovat tak nemusíte za draho ve večerce. Lidl výprodej můžete využít i v takto pozdní dobu.

Pozor na správné pojmenování – obchodní značka řetězce prodejen Lidl se píše s krátkým i. Čechům ale nejde název přes jazyk, protože vyslovení s krátkým i k sobě moc přiblíží souhlásky L a DL a proto používají dlouhé í a vyslovují název jako Lídl.

Petr Urban, jazykovědec

Zboží z Lidlu za nejlepší ceny

Lidl je diskont a jako takový se snaží nabízet nejlepší ceny na trhu na širokou paletu čerstvých potravin a spotřebního zboží. Zároveň ale klade důraz na kvalitu.

Nejvyhlášenější je zelenina z Lidlu, s jejíž kvalitou a čerstvostí se nemůže měřit ani jeho větší bratříček Kaufland. Nejvíce oblíbenými produkty z Lidlu jsou mléko, vejce, pivo a pak řada jeho vlastních privátních značek (Argus, Bluedino, Cien, Pikot, Pilos, atd.). Tyto značky najdete kromě potravin také v drogerii nebo mezi sportovními potřebami a obecně jsou výbornou alternativou ke značkovému zboží, přičemž ale nabízí dobrý poměr cena/kvalita. Například běžecká bunda proti větru z Lidlu funguje dokonale a je nepoměrně levnější než např. podobný kousek od Nike.

Díky německému původu najdete v regálech Lidlu hodně německých výrobků, ale na ty české Lidl také nezapomíná. Mezi oblíbené a v Lidl letáku často propagované české zboží patří vína od českých vinařů a to i z malých lokálních vinařství. Lidl leták se vyplatí sledovat pravidelně, protože některé slevové akce a akční nabídky jsou pouze sezónní a u vín je tomu prakticky pravidlem.

Standardy a kvalita zboží v Lidlu

Lidl pravidelně kontroluje standard výrobků a jejich kvalitu. Spolupracuje přitom se svou širokou sítí dodavatelů. Zákazníci si tak mohou být jisti, že v Lidlu najdou vždy jen prověřené zboží. Díky této péči o kvalitu získal Lidl již několik různých certifikátů jako např. EU Bio, OEKO-TEX nebo EcoVero.

Lidl se také pyšní oceněními od společnosti Mastecard a Moneta Money bank. V roce 2020 vyhrál hned ve třech kategoriích – Obchodník s potravinami, Cena veřejnosti a E-shop roku.

Lidl shop

Eshop Lidlu se světu představil v roce 2017 a můžete v něm nakoupit spotřební zboží z těchto kategorií.

 • Móda
 • Dílna a zahrada
 • Sport a hobby
 • Bydlení
 • Kuchyně a domácnost
 • Dětský svět

Z jakého důvodu nejdou v eshopu objednat potraviny se můžeme pouze domnívat. Pravděpodobným důvodem budou nejspíš zvýšené náklady na zabezpečení rychlé a technologicky nákladnější dopravy, která je u potravin nutností. Všimněte si, že Košík.cz vozí potraviny ve specifických chladicích vozech. Udržovat takovou flotilu speciálních vozů a k tomu řešit logistiku a sklady není žádná triviální záležitost.

Na Lidl e-shopu se vyplatí nakupovat přes nákupní portál Slevmi.cz, kde najdete slevové kupony Lidl. Využít můžete také Lidl e shop výprodej, kde pravidelně Lidl nabízí výprodejové zboží s podstatnými slevami. Pokud chcete nakoupit opravdu levně tak si počkejte až budou některou prodejnu ve vašem okolí renovovat, modernizovat nebo rozšiřovat. V takovém případě se totiž můžete na Lidl mega výprodej. Zboží v takovém výprodeji je nabízeno s maximální slevou. Stejně tomu je také u sesterské firmy Kaufland. Ani Kaufland leták vám nenabídne takovou slevu jako konkrétní obchod před renovací.

Hledáte-li otevírací doby prodejen Lidl, musíte hledat na webu Lidl.cz. Eshop Lidl je zaměřený na online prodej, nikoliv na poskytování obecných informací o Lidlu jako takových.

Lidl sbírka Srdce dětem

Pravidelní návštěvníci a zákazníci Lidlu si už mohli všimnout pravidelně probíhající sbírky Srdce dětem. Partnerem Lidlu je organizace Život dětem. Společně zlepšují kvalitu života nemocných dětí. V roce 2019 se v Lidlu na sbírce vybralo celkem 38 000 000 Kč!

Matky samoživitelky, senioři nebo děti z dětských domovů jsou rádi za jinou charitativní akci, jejíž se Lidl také účastní. Je jí Potravinová sbírka. Lidl ve svých prodejnách umožňuje svým zákazníkům darovat nakoupené zboží do sbírky. Ta pak putuje potřebným.

Dárky z Lidlu a dárková karta

Nevíte, co vybrat pro prarodiče k vánocům nebo hledáte nějaký dárek pro někoho o kom toho moc nevíte? S Dárkovou kartou Lidl nemůžete udělat chybu. Můžete zakoupit dárkové karty v hodnotách 250 Kč, 500 Kč nebo 1 000 Kč. Platnost karty je až 12 měsíců a dokud nevyčerpáte její hodnotu tak stále platí. nakupovat tak na ní můžete i po menších částkách. Není ji ale možné využít v Lidl eshopu, platí ale ve všech prodejnách Lidl v ČR.

Vzhledem k rozsáhlému sortimentu zboží je dárková karta výbornou volbou. Díky ní si můžete vybírat kvalitní ale přitom cenově dostupné zboží počínaje oblečením, přes nábytek a doplňky do domácnosti až po malé domácí spotřebiče.

Reklamní kampaně a Letáky Lidl

Známé letáky nejsou jediným reklamním formátem, který Lidl k propagaci využívá. Při sledování televize jste jistě narazili i na reklamní spoty Lidl. V nich Lidl využívá jednoduché a zapamatovatelné slogany:

 • Lidl – správná volba
 • To nejlepší z Česka
 • Lidl – jednička v čerstvosti
 • nebo spoty na francouzská vína s Markem Vašutem v hlavní roli

Aktuální reklamní spoty najdete na youtube kanále nebo facebooku.

Náš tip na Lidl leták

Víte, že na poslední stránce Lidl letáku najdete tzv. speciální víkendovou akci? A v ní vaše oblíbené výrobky, které jsou pro daný leták v té nejvyšší maximální slevě? Aktuální Lidl leták najdete zde na tomto webu a nebo v naší aplikaci OneCard pro Android.

Nakupujte chytře a ušetřete ještě víc
na SLEVMI.cz

Na nákupním portálu Slevmi.cz najdete kromě výše zmíněných slevových akcí Lidl také slevové kupóny Lidl. Byla by škoda jich nevyužít, zboží na Lidl shopu tak můžete mít s ještě větší slevou.